Varovanie
  • Info: COM_VIRTUEMART_ASSIGN_VM_TO_MENU

Obe oči

Email
DVD Obe oči
Hodnotené: Nie sú žiadne hotnotenia
Cena
Cena 19,90 €
Cena bez DPH 19,90 €
vypredane.gif
Popis DVD bolo natočené v lete roku 2006 v tréningovom stredisku Václava Bořánka a Báry Krýsové. Cez 10 hodín materiálov pri skutočnej práci v kruhovej ohrade nakrúcali štyria kameramani. Celé toto množstvo bolo neskôr zostrihané na 90 minút intenzívneho kurzu práce zo zeme a doplnené komentárom.


Tieto slová autorov nájdete na obálke DVD:

Je veľmi poučné pozrieť sa po ľuďoch, ktorí prepadli kúzlu "zaklínačov". Najprv uvidíte obrovské nadšenie začiatočníkov. Tá viera vo veci budúce, to presvedčenie, ako prerobia seba, svoje kone, svojich priateľov, svoj svet. Neskôr mnohí na tejto ceste odpadnú so zistením, že nejde o nejaké rýchle riešenia ich frustrácii. Malá časť ľudí vydrží a pomaly odhaľujú to provokovanie a zapeklitosť celej veci, ktorej sa hovorí "Horsemanship". Zisťujú, že byť lepší vo vzťahu ku koňom vôbec nestačí. Zisťujú, že na komunikáciu s koňom nie je vôbec nič prirodzeného, že je potrebné veľkého množstva času a úsilia. Navyše je potrebné vrátiť sa späť na samý začiatok, späť do školy, kde sa učíme a meníme vzorce svojho správania. Práve toto je pre väčšinu to najťažšie. Musíme vziať svoje ego, posadiť ho doma na polici
a nechať ho tam celú dobu, kedy v sebe hľadáme toho pravého horsemana.
Na samom začiatku ľudia začínajú pracovať s koňmi pre zábavu. Chcú jazdiť, ukázať sa pred svojimi priateľmi, alebo dokonca pretekať. Niektorí z nich, ak vydrží, po čase pochopí, že by bolo dobré tiež sa trochu naučiť jazdiť. To známe "sadni, nakopni ho a jeď", že až tak dobre nefunguje. Časť týchto ľudí možno po dlhšej dobe cíti, že vzťah a pocit, ktorý vzniká, je ďaleko hlbší ako pri akejkoľvek inej činnosti. Možno milujete motorky, ale Harley do vás ráno nešťuchne priateľsky nosom. V koňoch je čosi zvláštneho, čo vás priťahuje a núti byť lepšie s nimi a hlavne pre nich.
Václav a Bára

Recenzie

Momentálne nie sú žiadne hodnotenia pre tento produkt.
Poštovné